poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Witamy w Anatomii Kadru!
Po długich przygotowaniach, starannej selekcji tematyki i wielu godzinach z aparatami w rękach - zaczynamy! Dziś piszemy pierwszy post i rozpoczynamy całkiem nową przygodę, którą postaramy się ubrać w ładne kadry i kilka słów.

W Anatomii Kadru nie będzie samej techniki, niezrozumiałych skrótów, trudnych do wymówienia terminów i czysto naukowych postów. Znajdziecie tutaj poradniki, sprzętowe porównania, nasze własne fotograficzne przemyślenia. Wszystko postaramy się przekazać w lekkiej formie, ale tak, żeby zarówno zawodowiec, jak i amator, wiedzieli o czym piszemy. Sami kiedyś zaczynaliśmy i wiemy, że pomocna dłoń w fotografii jest bardzo potrzebna. O wiele łatwiej jest poprawić swój warsztat dzięki lekturze poradników. Możemy zapewnić, że u nas takich na pewno nie zabraknie. Postaramy się wprowadzić w magiczny świat fotografii początkujących, pokazać nowe techniki i koncepcje dla pasjonatów oraz zaprezentować porównania, recenzje i testy dla zaawansowanych.

Na prowadzenie bloga zdecydowaliśmy się, gdyż w sieci jest bardzo mało tego typu miejsc. Ile razy szukaliśmy testów obiektywów i jedyne co znaleźliśmy, to strona techniczna i kilka zdjęć wykonanych jakby w biegu, bez ładnego światła czy rozmycia. U nas będzie inaczej. Tutaj zobaczycie, jak w artystyczny sposób sprawdza się dany sprzęt. Postaramy się w jak najlepszy sposób Wam to przedstawić, wykorzystując naszą wiedzę i w sumie ponad dekadę doświadczenia z łapaniem kadrów i promieni wschodzącego lub zachodzącego słońca. Będziemy starać się, jak tylko umiemy, doradzić, rozwiać sporne kwestie, pokazać, jak dane warunki wpływają na zdjęcia, obalić kilka mitów i udowodnić, że fotografia to wspaniałe hobby i przede wszystkim świetna zabawa. Postaramy się udowodnić, że wcale nie potrzebujecie sprzętu za ogromne pieniądze, żeby robić ładne zdjęcia i zamykać w kadrze ulotne chwile naszej rzeczywistości.

Na stronach naszego bloga będziemy prezentować wiele zdjęć, testów, poradników, DIY, a także co i jak lubimy najbardziej fotografować. Teraz dopiero się witamy, a już niebawem, pełni energii i entuzjazmu, zaczniemy pisać dla Was!6 komentarzy:

 1. Z przyjemnością obserwuję ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę tutaj stałą czytelniczką <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na artykuł o kolorach... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno będzie coś na temat braw. Zachęcamy do śledzenia bloga :)

   Usuń
 4. Życzę powodzenia w prowadzeniu bloga,cieszę się że taki powstał i na pewno będę tu często zaglądał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Zapraszamy częściej. Dołożymy wszelkich starań, aby na blogu znajdowały się ciekawe posty :)

   Usuń